„Navštívit s námi můžete Veterinární vojenskou základnu v Grabštejně, výstavu „Automatofony“ v Severočeském muzeu, budeme zkoumat přírodní unikát, který najdete pouze na Liberecku, v Utahu ve Spojených státech a na Marsu. Představíme takzvaný IQ park, a nenecháme stranou ani starosti obyvatel regionu, které jsou spojeny s naším vstupem do Schengenského prostoru. Odvysíláme ze studia v Krajské vědecké knihovně v Liberci i téma o nanotechnologiích i speciální díl soutěže Máte na to, kterou pořádáme s Deníky,“ prozradil šéf tohoto pořadu Pavel Kudrna. „Obyvatelé kraje mohou navštívit v průběhu vysílání živé studio,“ zve redaktor.
V programu, ve kterém pozve hejtman Libereckého kraje Petr Skokan na návštěvu kraje všechny obyvatele České republiky, se představí i řada zajímavých lidí z regionu.
„Mezi nimi nebude chybět například prorektor Technické univerzity Oldřich Jirsák či běžec chystající se na 41. ročník Jizerské padesátky na lyžích Bořivoj Pohl, který má za sebou 26 startů na tomto druhém nejstarším dálkovém běhu v Evropě. Zazpívá například dětský pěvecký sbor Severáček a představí se žáci, kteří si přišli „zahrát“ do babylonského IQ parku,“ doplnil k ojedinělém pořadu Jiří Langer, mluvčí kraje.

Z PROGRAMU

10.40 – Úvod živého vysílání z Liberce – hostem je hejtman Libereckého kraje Petr Skokan.
11.55 – Vaše téma – Nanotechnologie
14.10 – Máte na to – „soutěžní speciál“ vysílaný přímo z místa přenosu, téma „Liberecký region“. Utkají se dva soutěžící. Jeden postupuje do rozhlasového finále „Máte na to“ ze soutěže Deníků, druhým soutěžícím bude posluchač po telefonu
15.10 – IQ park Babylon
15.35 – Jizerská padesátka, Bořivoj Pohl
16.10 – Aktualita z regionu – Bezpečnostní rizika po vstupu do Schengenského prostoru