Skončily tahanice uvnitř ODS v Jablonci. Podle Petra Beitla, nově zvoleného předsedy na středečním sněmu, je strana nyní kompaktní. Lídrem klubu opozičních zastupitelů zůstal Jiří Čeřovský.
„Protikandidátem mi byl Pavel Žur, ale dostal jsem téměř o polovinu více hlasů,“ uvedl Beitl. Za místopředsedy straníci zvolili Jiřího Čeřovského a podnikatele Borise Pospíšila. Podle Beitla se také uklidnila situace, která nastala přede dvěma lety, kdy se do jablonecké organizace pokoušelo vstoupit sedmdesát nováčků. Polovina z různých důvodů neuspěla. Někteří stávající členové to cítili jako příliv konkurence.
„Čeká nás hromada práce, neměli bychom se cíleně oslabovat,“ dodal nový předseda. Na zastupitelstvu Jiří Čeřovský a Petr Karásek vystupují za klub razantně a Beitl si neumí představit, že by je měl za opozici zastoupit. V komunikaci s oběma nemá problém.
Další z cílů, který měli před sebou někteří členové ODS na zastupitelstvu, a to vyloučit Václav Vostřáka a Pavla Žura ze strany, se nezdařil. Jsou trnem v oku, že sedí v radě města. Po komunálních volbách ODS ohlásila odchod do opozice. Oba přijali post v radě proti její vůli. Žura nominoval Domov, Vostřák se navrhl sám.
„Před hlasováním odešel jeden člověk a stali jsme se neusnášení schopní,“ vysvětlil nezdar vyloučení kverulantů Beitl. Kvůli tomu další sněm už svolávat nechce.
„O důvěře členů ODS ve mne svědčí osmnáct hlasů při volbě předsedy,“ konstatoval Pavel Žur. Václav Vostřák za prioritu považuje hlasy získané v podzimních volbách od lidí. Z rady města nehodlá odejít.