„Můžu konstatovat, že jsme připravení a už se nemůžeme dočkat, až vyjedeme do čerstvého sněhu,“ svěřila se Deníku Milena Jelínková, ředitelka Jizerské obecně prospěšné společnosti.

Modernizace techniky je nutná

Novinek v areálu je několik. K vylepšení kvality areálu jistě přispěje nové zařízení na údržbu tratí.

„Vítanou novinkou pro celé Jizerské hory je zařízení, které bude upravovat běžeckou stopu na tratích. Je to poprvé v historii, co máme vlastní zařízení na úpravu. Bylo pořízeno po dohodě s Lesy ČR, Správou CHKO a vyhovuje místním cestám, takže by v žádném případě nemělo dojít k narušení přírodní sféry,“ dodala Jelínková.

Dalších změn doznala samotná trať, která se příliš často neopravovala a úsek v Bedřichově tento zásah potřeboval ze všech nejvíce.

„Velkou a jistě vítanou novinkou je kompletně zrekonstruovaná část trati v Bedřichově, která byla ve velmi špatném stavu a už začínala být pro návštěvníky nebezpečná,“ řekla Milena Jelínková. Opraveny byly také dva dřevěné mosty v areálu.

V letošní sezoně dojde i na úpravu značení, především na padesátikilometrové trase, kde bude nově vyznačena 25 kilometrů dlouhá trať.