Rally Bohemia se v roce 2016 pojede v termínu 2. 3. července (sobota neděle). Dlouhou dobu se ale fanoušci o osud závodu báli. A výhrou podle nich není ani naplánovaný termín. „Proč? Vždyť vždycky byla o týden později. A navíc se v tento termín jede zároveň polská rally," píší fanoušci na oficiální facebookové stránky soutěže. Rally Poland, na niž vyráží spousty fanoušků z Čech je totiž soutěž Mistrovství světa, kde se představují ti nejlepší jezdci světa.

Rally Bohemia letos odstartuje v sobotu 2. července odpoledne v Mladé Boleslavi ze Staroměstského náměstí.

Startovní pole pak vyrazí na rychlostní zkoušky po Mladoboleslavsku a Tanvaldsku. V neděli se pak závod překlopí do okolí Hodkovic, zdejší RZ doplní zkouška Staroměstská.

Rally Bohemia 2016 doplní Mistrovství ČR v rally historických automobilů a na své si přijdou i milovníci rallyových Legend.

Oproti loňskému ročníku ale bude chybět seriál Mistrovství Evropy v rally historických automobilů. „Letos tedy v Boleslavi ani na Jablonecku neuvidíme ty krásné Lancie a Porsche evropských historiků," poznamenal další z fanoušků.

RZ 5 a 7 se okrajově dotkne i Jablonecka - v neděli 3. července od 7 hod do 17 hod bude uzavřena silnice z Hodkovic n.M. na Pelíkovice a silnice z Košov do Rychnova u Jbc n.N.

RYCHLOSTNÍ ZKOUŠKY 2, 4 TANVALD

UZAVÍRKY - SOBOTA 2. července 13:00 - 24:00

Tanvald - Šumburk - Pustiny - Světlá - Příchovice - Rejdice - Zlatá Olešnice - Vrcha - Lhotka - Navarov - Vlastiboř

Vedoucí RZ Jaroslav Stadler, telefon 602 168 005