„Zlatá Olešnice bude vlastně úplně odříznutá, od 13 hodin do půlnoci. Objížďka? Dvacet tři kilometrů! Co když ale někdo v obci dostane infarkt," ptá se paní Fišerová ze Zlaté Olešnice.

„Pořadatelé mají samozřejmě vše řádně ošetřené. Podle mého názoru se do obce dostane sanita i při objížďce v limitu do dvaceti minut, tedy v limitu," přiblížil Jiří Černý, starosta Zlaté Olešnice.

RALLY BOHEMIA 2016

Ano, Zlatá Olešnice bude kvůli průjezdu 2. a 4. rychlostní zkoušky Rally Bohemia 2016 odtržena od hlavní silnice v Plavech.

43. ročník automobilové soutěže Rally Bohemia 2016 slavnostně odstartuje dnes, v sobotu 2. července odpoledne na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Vlastní soutěž je složena ze dvou etap s celkem osmi rychlostními zkouškami. Libereckým krajem projedou soutěžní posádky v obou víkendových dnech. V sobotu se dvě rychlostní zkoušky pojedou v okolí Tanvaldu a v neděli se také dvě rychlostní zkoušky uskuteční v blízkosti Hodkovic.

BEZPEČNOST

Policie připravuje dopravně bezpečnostní opatření, které je zaměřené na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, průjezdnost příjezdových komunikací a také na bezpečnost závodníků i diváků. „Policisté budou rovněž dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu ze strany soutěžících při přejezdech mezi jednotlivými rychlostními zkouškami i na veřejný pořádek," sdělila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Při rychlostních zkouškách budou muset motoristé počítat s uzavírkami silnic a případně i s dočasným omezením provozu na přístupových komunikacích. Veškeré uzavírky budou řádně označené dopravním značením a kromě pořadatelů v jejich blízkosti budou situaci monitorovat také policisté.

Žádáme všechny motoristy i diváky, aby důsledně respektovali dopravní značení a pokyny pořadatelské služby i policistů. Diváky navíc vyzýváme, aby se zdržovali pouze v místech a v zónách určených pro bezpečné sledování závodu. „Žádáme všechny motoristy i diváky, aby důsledně respektovali dopravní značení a pokyny pořadatelské služby i policistů. Diváky navíc vyzýváme, aby se zdržovali pouze v místech a v zónách určených pro bezpečné sledování závodu," doplnila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Rychlostní zkoušky 2 a 4 proběhnou v sobotu 2. července od 13 hodin do půlnoci a to: Tanvald Šumburk Pustiny Světlá Příchovice Rejdice Zlatá Olešnice Vrcha Lhotka Navarov Vlastiboř.

RZ 5 a 7 se dotkne i Jablonecka v neděli 3. července od 7 hod do 17 hod bude uzavřena silnice z Hodkovic n. M. na Pelíkovice a silnice z Košov do Rychnova u Jablonce.