V letošním roce došlo po pěti letech k menšímu posunu termínu soutěže, když polovinu července vystřídá jeho začátek, konkrétně víkend 2. 3. července. Naopak stejně jako loni bude mít Rally Bohemia rozprostřeny své dvě etapy do formátu sobota neděle. Centrem soutěže bude jako vždy Mladá Boleslav, kde bude sídlit organizační i servisní zázemí rally. Ale ani na Jablonecku se milovníci tohoto závodu nudit nebudou. Jeden den v okolí Tanvaldu a druhý u Rychnova.

„Jezdci i diváci se mohou těšit na tradiční náročné rychlostní zkoušky typické pro Rally Bohemia, ovšem v novém pojetí. Novinkou bude zařazení dvou divácky atraktivních polookruhových rychlostních zkoušek," shrnul hlavní informace k letošnímu ročníku ředitel soutěže Petr Pavlát.

BOHEMKA LONI

Rally Bohemia 2015 skončila hattrickem posádky továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký Pavel Dresler se Škodou Fabia R5, kteří zvítězili potřetí v řadě za sebou. Tým ŠKODA Motorsport nenašel na Rally Bohemia přemožitele dokonce už od roku 2009, tedy dlouhých sedm let, kdy zde v jeho barvách postupně vítězili Juho Hänninen, Freddy Loix a právě Jan Kopecký.

Rally Bohemia Historic skončila loni v rámci klasifikace MČR HA obhajobou vítězství posádky Jan Krejča Pavel Šárka se Škodou 130 LR. „Na letošní vítěze si budeme muset ještě několik měsíců počkat, ale již nyní zveme všechny jezdce i diváky k účasti na jedné z našich nejslavnějších soutěží," zve za organizátory Aleš Holakovský, mluvčí Rally Bohemia 2016.

V nadcházejících měsících budou organizátoři postupně informovat o dalších novinkách a zajímavostech. Rally Bohemia je k nalezení též na sociálních sítích.

ČTYŘI ERZETY U NÁS

RZ 5 a 7 se okrajově dotkne i Jablonecka v neděli 3. července od 7 hod do 17 hod bude uzavřena silnice z Hodkovic n. M. na Pelíkovice a silnice z Košov do Rychnova u Jablonce.

Rychlostní zkoušky 2 a 4 ovlivní dopravu na Tanvaldsku. Půjde o uzavírku v sobotu 2. července od 13 hodin do půlnoci a to: Tanvald - Šumburk - Pustiny - Světlá - Příchovice - Rejdice - Zlatá Olešnice - Vrcha - Lhotka - Navarov - Vlastiboř.