Uprchlíka, který za půl roku na útěku notně pohubl, lapil Petr Veselý nedaleko nákupního centra v Jablonci. "Nedaleko nákupního centra jsem si všiml muže, který se nápadně podobal odsouzenému, který byl na útěku od června 2022. Zastavil jsem tedy auto, zavolal telefonicky policejní hlídku a sám jsem podezřelého začal sledovat," popsal ředitel rýnovické věznice okolnosti zadržení uprchlíka.

Odsouzený si ale mezitím všiml přijíždějícího policejního vozu a začal se z místa rychle vzdalovat. "Když začal přecházet silnici, zastoupil jsem mu cestu a oslovil ho zákonnou výzvou: Vězeňská služba, jménem zákona, ukažte mi doklady. Jste osobou, která je podezřelá, že se nevrátila z přerušením výkonu trestu a je na útěku," pokračoval v popisu události ředitel Veselý.

Muž se podle něj začal vymlouvat, že nic neprovedl a ať ho nechá jít, že žádné doklady stejně nemá. "Chytil jsem ho tedy za mikinu a vedl k nedaleké policejní hlídce. Tam nakonec přiznal, že je skutečně hledanou osobou, a vzdal se policistům," doplnil Veselý.

Odsouzenému muži v létě přerušili trest za odměnu, aby mohl navštívit svou nemocnou družku a jejich dvě společné děti. Teď se za nimi nejspíš jen tak nepodívá.