Půl roku si užíval svobody odsouzený, když se v létě po přerušení výkonu trestu nevrátil do Věznice Rýnovice. Vánoce však už opět stráví za mřížemi. Hlavní zásluhu na tom má ředitel nápravného zařízení Petr Veselý. Ten si ho totiž všiml u nákupního centra v Jablonci nad Nisou a poznal ho. 

O kuriozní události informovali v pátek 23. prosince zástupci Vězeňské služby České republiky. 

"Nedaleko nákupního centra v Jablonci nad Nisou jsem si všiml muže, který se nápadně podobal odsouzenému, který byl na útěku od června. Zastavil jsem tedy auto, zavolal telefonicky policejní hlídku a sám jsem podezřelého začal sledovat," líčí ředitel rýnovické věznice okolnosti zadržení uprchlého vězně.

Odsouzený si ale všiml přijíždějícího policejního vozu a začal se z místa rychle vzdalovat. "Když začal přecházet silnici, zastoupil jsem mu cestu a oslovil ho zákonnou výzvou: 'Vězeňská služba, jménem zákona, ukažte mi doklady, jste osobou, která je podezřelá, že se nevrátila z přerušení výkonu trestu a je na útěku'," pokračuje ředitel Veselý v popisu událostí.

Muž se podle něj začal vymlouvat, že nic neprovedl a ať ho nechá jít, že žádné doklady stejně nemá. "Chytil jsem ho tedy za mikinu a vedl k nedaleké policejní hlídce. Tam nakonec přiznal, že je skutečně hledanou osobou a vzdal se policistům," uzavírá všímavý ředitel a dodává, že vězně na útěku poznal i přesto, že od svého útěku výrazně zhubl.

Přerušení výkonu trestu bylo odsouzenému muži uděleno jako odměna, aby mohl navštívit svoji nemocnou družku, s níž má dvě děti.