Nové vybavení umožní lepší rehabilitační péči především o pacienty po úrazech a s potížemi od páteře. U nich se uplatní vířivka, rašelinové a parafinové vany, baňkování i lymfodrenáž. Při vodoléčbě budou fyzioterapeuti používat ruční, nožní a celotělovou vířivku, při elektroléčbě zase budou disponovat ultrazvukem, DD proudy, vakupresurní jednotkou, magnetem i biolampou.

Šlo o další etapu celkové přestavby

„Dokončenou rekonstrukcí oddělení rehabilitace pokračuje postupná přestavba celé polikliniky. Během posledních let už došlo k modernizaci mnohých pracovišť a samozřejmě vznikla i pracoviště nová, jako například rentgen, gynekologická ambulance a spousta dalších,“ řekl Deníku majoritní vlastník polikliniky Vladimír Janata, který se jí v roce 2004 ujal jako zanedbané a poničené budovy.

Zatím poslední úprava – rekonstrukce rehabilitace – byla velmi nákladná, v řádech milionů korun. Peníze do stavebních prací a nových přístrojů investoval sám vlastník, bez jakékoliv dotace. „Nerad bych mluvil o konkrétní částce, ale vyšlo to opravdu draho,“ poznamenal Vladimír Janata.

Poliklinika je stále vyhledávanější

Podle něj postupná celková rekonstrukce budovy přispívá k tomu, že je železnobrodská poliklinika stále vyhlášenějším zdravotnickým zařízením. „Paradoxně větší část pacientů tvoří lidé, kteří k nám dojíždějí z jiných měst i krajů. Nedávno jsme tu měli pána z Ústí nad Labem, který při odchodu řekl, že s tak dobrým jednáním se ještě nesetkal a věnoval nám finanční dar ve výši padesáti tisíc korun,“ podotkl Janata.

Iniciativu majitele místní polikliniky vítá i město Železný Brod. „Vážíme si toho, že se toto zařízení postupně modernizuje. Přispívá to k dobrému jménu polikliniky,“ konstatoval starosta Železného Brodu Václav Horáček.

Budova Polikliniky Železný Brod vznikla v roce 1923 a původně sloužila jako Masarykův dům sociální péče. Nejvíc utrpěla v období budování socialismu, kdy zůstala zanedbaná a došlo k jejímu poničení různými neodbornými zásahy. V současné době v budově sídlí 23 ambulancí s 20 odbornostmi. Nejnovější z nich je gerontologie.