Tesaři, zedníci, malíři, pokrývači, štukatéři a další stavební profese s výučním listem nebo prokazatelnou praxí mají teď možnost uplatnění v jihozápadní Anglii. Pro developerskou firmu Burrington Estates, která staví v Londýně, Bristolu, Exeteru, Plymouthu a další městech, kde se současně zavázala obnovit historické budovy, je hledá zprostředkovatelská společnost Granite Resources Ltd.

„S českými řemeslníky má firma tu nejlepší zkušenost. Proto je hledá i pro své nové zakázky," říká Hana Zatloukalová z české kontaktní firmy Empire Production. „Práce probíhá v cyklech čtyři až šest týdnů na stavbě a dva týdny volna v České republice. Samozřejmě je lépe placená než v tuzemsku."

Firma poskytuje pomoc se zajištěním ubytování, vyřízením všech administrativních formalit spojených s prací v zahraničí a odvodem daní a zákonného pojištění přímo ve Velké Británii.

„Podmínkou je dobrá úroveň mluveného projevu v angličtině a prokázat kvalifikaci a zodpovědnost v průběhu zkušební doby," dodává Zatloukalová. Informace, jak na nabídku reagovat a o průběhu pohovorů, naleznete na webových stránkách www.granite-resources.com.