Z alkoholu na kole se stává pěkný nešvar. Byť teplo dělá své a unavené tělo si příjem tekutin žádá, pivo není nejlepším řešením. Zvláště, pokud nezůstane u jednoho.

Jablonečtí policisté vyrazili v noci z pátku na sobotu do terénu a kontrolovali řidiče, ale i cyklisty během celokrajské akce prioritně zaměřené na požívání alkoholu a jiných návykových látek.

„Pozitivním zjištěním je, že během celé akce policisté na Jablonecku nezjistili žádného řidiče, který by usedl za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek," přiblížila a pochválila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie. Udělením blokové pokuty řešili během akce jen další dva přestupky řidiče, který nepoužil při jízdě bezpečnostní pásy, a dalšího, jenž vyjel s vozidlem s nevyhovujícím technickým stavem.

Policisté hlídkovali na silnicích Jablonecka od dvaadvaceti hodin do čtyř do rána.

MÉNĚ NEŽ PROMILE

Za tmy přitom kontrolovali i čtyři cyklisty, kteří na svých jízdních kolech vyjeli do ulic pod vlivem alkoholu. „Těmto cyklistům policisté v dechu naměřili hodnoty alkoholu menší než jedna promile a jejich přestupkové jednání dále oznámili příslušným správním orgánům," popsala Dagmar Sochorová.

BUDOU POKRAČOVAT

Na Jablonecku byli do uvedené dopravně bezpečnostní akce zapojeni policisté z dopravní a pořádkové služby, kteří se v rámci prováděných kontrol mimo jiné také zaměřili na pátrání po odcizených vozidlech, hledaných osobách i věcech. „Samozřejmě, že takto prioritně zaměřená akce na požívání alkoholu a jiných návykových látek nebyla v tomto roce na teritoriu celého kraje poslední. S ohledem na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu budu další takové akce v následujícím období i nadále pokračovat, a to tedy i na Jablonecku," doplnila policejní mluvčí.

Zaměření činnosti na odhalování případů zneužití omamných a psychotropních látek v dopravě je jednou z priorit Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pro letošní rok.