Stánky a atrakcemi zaplněné celé město nebo jen jedno nábřeží a přilehlé plochy? Rozhodnou o tom obyvatelé Železného Brodu v první veřejné anketě. „Rádi bychom, aby občané mohli spolurozhodovat o dění v našem městě. Jejich názory nás zajímají, ale bohužel nikdy nelze stoprocentně vyhovět všem požadavkům a potřebám," poznamenal starosta Železného Brodu František Lufinka.

V rámci zapojení veřejnosti do rozhodování co a jak by v Železném Brodě mělo vypadat a fungovat, vedení města vyhlásilo první veřejnou anketu. „Začínáme tématem kultury a jednou z největších městských slavností Železnobrodským jarmarkem," přiblížila Jitka Kolová ze sekretariátu radnice.

V roce 2015 měl jarmark poprvé jinou podobu, než na jakou jsou obyvatelé města zvyklí. Důvodem byla rekonstrukce mostu přes řeku Jizeru, která rozmístění stánků a atrakcí omezila na jeden břeh řeky. „A jak tomu bývá, co člověk to názor. Byly zaznamenány negativní i pozitivní ohlasy na jarmark nesoucí se v komornějším duchu," přiblížil František Lufinka.

Jelikož je jarmark především společenskou akcí, kterou město pořádá pro lidi, vedení města došlo k názoru nechat spolurozhodnout veřejnost.

„Chceme znát názor většiny, a proto bychom byli velice rádi, kdyby se občané zapojili do naší ankety, která dává na výběr tři koncepce jarmarku. Hlasovat je možné do konce ledna 2016 prostřednictvím webových stránek města nebo pomocí anketního lístku, který bude uveřejněn v prosincovém a lednovém vydání Železnobrodského zpravodaje anebo k vyzvednutí na Turistickém informačním centru," doplnil starosta města.

Vyberte variantu ŽB jarmarku

1. koncepce - jarmark stejný jako před rekonstrukcí mostu (tedy do roku 2014) Rozmístění: atrakce náměstí 3. května, nábřeží Obránců míru (hasičské hřiště), Jiráskovo nábřeží; stánky komisní prodej nábřeží Obránců míru, Jiráskovo nábřeží; stánky dobové Husova ulice; program Malé náměstí (pódium), Husova ulice F. A. King

2. koncepce - jarmark stejný jako v roce 2015 (tedy pouze na jednom břehu řeky Jizery) Rozmístění: atrakce nábřeží Obránců míru (hasičské hřiště, pozemek u tenisových kurtů); stánky komisní prodej nábřeží Obránců míru; stánky dobové Jirchářská ulice; program Malé náměstí (pódium), program pro děti na Bělišti, Husova ulice F. A. King

3. koncepce - nová, ale opět pouze na jednom břehu řeky Jizery Rozmístění: atrakce náměstí 3. května, nábřeží Obránců míru (hasičské hřiště, pozemek u tenisových kurtů); stánky komisní prodej nábřeží Obránců míru; stánky dobové Husova a Jirchářská ulice (pouze po parkoviště p. Bukvice); program Malé náměstí (pódium střídání programu pro děti i dospělé), Husova ulice (pozemek p. Donáta), atrakce pro děti dobové (kolotoč ručně poháněný, střelnice bylo u Běliště)

Hlasovat můžete ZDE.