Vládní nařízení o zavření divadel zatím stále platí a nedá se říci, jak dlouho platit bude. Dá se v takové nejistotě vůbec plánovat další sezona?
V dnešní situaci se dá plánovat velmi těžko, ale i přesto se musí připravovat program na tuto sezonu.

Kolik představení jste museli od začátku epidemie zrušit? A dokážete odhadnout, jaké ztráty jablonecké divadlo postihnou?
Byli jsme nuceni zrušit nebo přesunout téměř 140 představení. Tržby za vstupné budou nižší o téměř 5 milionů, ztráty zase až tak velké nebudou vzhledem k nerealizaci zrušených představení, ale přece jenom jsme se do ztráty dostali, především jde o ztrátu živé kultury.

Na středu 9. prosince chystáte velký koncert, který divákům nabídnete online. Koho uvidí a uslyší?
Vystoupí zde desítka umělců, hobojista Vilém Veverka a populární zpěváci David Deyl, Jan Smigmator, Dasha, Leona Machálková, Magda Malá, Michal Kindl, Jiří Koběrský, Zlatka Bartošková, Milan Šatník a herečka a tanečnice Natálie Stejskalová. On-line koncert mohou diváci podpořit dobrovolnou koupí vstupenky přímo na webu nebo v síti portálu e-vstupenka, zároveň tak podpoří jablonecké divadlo. Program bude mít vlastní režii i dramaturgii, o kterou se postará jablonecké divadlo včetně produkce online, která proběhne na webu jabloneckého divadla www.divadlojablonec.cz.

close Ředitel Městského divadla v Jablonci nad Nisou Pavel Žur (vpravo). info Zdroj: archiv Deníku zoom_in Jak vypadá příprava takového koncertu? Bude se muset třeba něco předtáčet nebo to bude opravdu „živák“?
Opravdu vše proběhne naživo v přímém přenosu, žádné předtáčení… Aby měl koncert spád, zazní od každého interpreta dvě skladby. Poprosili jsme je, aby jedna odpovídala duchu vánoční atmosféry, nebo měla aspoň zimní tematiku. Druhá volba je čistě na nich. V rámci tohoto projektu vystoupí také jablonecké pěvecké sbory Vrabčáci a Harmonie.

Koncert nese název Láska, víra, naděje. Máte pocit, že právě to lidem nyní chybí?
Koncert jsme tak nazvali, protože láska, víra a naděje jsou hodnoty, které každý z nás v životě potřebuje.

Pozvánka na koncert

| Video: Youtube

Jak se obecně na „online kulturu“? Čočka kamery asi diváka nenahradí…
Je to jediné řešení, jak udržet kontakt s divákem a dát o divadle vědět. Je potřeba udržet on-line osobní kontakt s našimi příznivci divadla.

V čele divadla jste před dvacet let. Pamatujete nějaké období, které by bylo pro kulturní prostředí tak složité jako poslední měsíce?
Toto období je velice náročné, ale zažili jsme i jiné časy, které ovlivňovaly chod divadla a naši práci, ale ne samozřejmě v takové míře.

Jak jste se k divadlu dostal?
Divadlo miluji už od dětství a vše co jsem dělal jsem dělal pro něj, včetně pěveckého sboru Vrabčáci, marketingu, programu, moderování. Divadlo je můj život.