Proč jste vstoupil do komunální politiky tady v Bedřichově? 
Šel jsem do politiky proto, že jsem se chtěl angažovat v podpoře cestovního ruchu, ani jsem snad nepomýšlel být starostou. Cestovní ruch totiž souvisí s mým podnikáním. Starostou jsem takzvaně neuvolněným, takže vedle funkce dále pracuji. Prostě jsem chtěl uplatnit své zkušenosti pro celou obec. Do starostenského křesla jsem se dostal shodou náhod a okolností. Ale v tom asi nebudu jedinečný. Snažím se starat o Bedřichov v tom duchu, že tady žiji, vyrůstají tady moje děti. Takže chci, aby obec byla hezká, aby tady vše fungovalo. Abychom si všichni tady doma vydělali službami a nemuseli dojíždět někam do fabrik. To je mým cílem. 

close info Zdroj: Deník zoom_in Bedřichov je horským střediskem, je tu dost sjezdovek, běžkařský stadion, nástup na Jizerskou magistrálu. Jaká jsou další specifika vaší obce? 
Máme podobné problémy jako jiná horská centra. Vyrojil se nápor na výstavbu apartmánových domů a bytů. Dnes je to velmi lákavé pro developery i jejich zákazníky. Což podle mého není dobře, protože pohyb obyvatel apartmánů není takový, jaký je třeba v penzionech. Nerad bych, aby se výstavba u nás rozjela třeba jako v Harrachově, kde jsou obrovské budovy plné prázdných bytů, obývaných jen přes zimu. Doufám, že Bedřichov je pro developery malou vesničkou, není tady ani nijaký velký prostor pro rozrůstání. Pro obec je takový apartmánový dům jen zátěží, kdežto v hotelech a penzionech platí hosté i ubytovací poplatky, které jdou obci. 

Co odpady v takovém turistickém centru? To je věčný boj. Teď připravujeme vyhlášku podle nového zákona a už teď víme, že poplatky půjdou extrémně nahoru. Problémem pro obec naší velikosti jsou samozřejmě chalupy, u kterých majitelé neplatí za odpady a jen někde pohodí pytel s odpadky. Takže my jako obec neustále uklízíme a platíme, ale zatím jsme nenašli žádný zákonný způsob, jak tento problém uspokojivě řešit. 

close info Zdroj: Deník zoom_in Jak se vám osobně v Bedřichově žije? 
Já osobně nemám moc rád ani úplnou samotu, ale ani cvrkot města. Takže se mi líbí, že máme v Bedřichově na jaře a na podzim úplně prázdno, vesnice žije takovým oddychovým časem. A v létě a v zimě k nám zamíří turisté a máme zase co dělat. Takže mě vyhovují tyhle dva extrémy. Obec, myslím si, dělá hodně i pro mladé rodiny, takže tady máme spoustu hřišť a aktivit. Kulturní komise a spolek Bedřichováci se snaží organizovat zajímavé akce. Jsme sice mimo města, do Libercea do Jablonce ale máme blízko, ostatně totéž platívlastně i o Praze. Samozřejmě se trochu obávám vývoje v budoucnosti, protože Bedřichov je čím dál tím zajímavější. Spousty lidí tady shání nemovitosti a jsou ochotni platit velké peníze. Samozřejmě, že je dobře, když někdo zrekonstruuje starý dům. Důležité ale je, aby si Bedřichov i nadále udržel ráz vesnice.