Proč jste otevřel Magnet právě v Jablonci?

Žiji tu moc rád. A ten dům, bývalý Domov mládeže v ulici 28. října, mě naprosto uchvátil a chytil za srdce. Když jsem do něj poprvé vstoupil, zažil jsem ideální pocit a ten trvá dodnes. Téměř ihned jsem věděl, kde a co by mělo být.

Vrátil byste se do Prahy?

Nikdy neříkej nikdy, ale velkého města mám dost. Praha ano, ale jen na skok, na otočku a zpátky domů.

Jablonečané vás znají z přednášek, ale jezdíte i jinam?

Nejen do sousedního Liberce, Turnova, nedaleké Mladé Boleslavi, ale po celé republice a dělám prožitkové semináře za hranicemi různě v Evropě.

Jsou podle vás Jablonečané senzitivnější a proč?

Mají blízko k horám. Řadu věcí kolem sebe o hodně lépe vnímají a jsou i věrní. Jako horalé mají blíže k čistší energii, stejně jako lidé v Tibetu. A skutečná výška hor nerozhoduje.

V nabídce Magnetu je vedle nejrůznějšího cvičení, rehabilitací, masáží, kurzů a přednášek například i čištění negativních emocí. Jak se provádějí?

To se nedá několika slovy popsat, ale už to určitě každý viděl v dokumentech z tibetských klášterů.

Také vykládáte taroty, nezavání už to trochu čarodějnictvím?

Ale… v žádném případě. Úplně všechno je práce s energií. A příkladem může být i to, že někomu pomůže klasická medicína, někomu bylinky a alternativní medicína a někomu kombinace obojího. Není v tom nic nadpřirozeného. Právě proto jsme se rozhodli udělat o víkendu dny otevřených dveří. Všechno včetně masáží, infrasauny či hlídání dětí bude zdarma. Kdo by si chtěl u nás rovnou i zacvičit, měl by si do tašky přibalit pohodlný oděv a sportovní obuv.

Jak se na váš přístup a metody dívají lékaři?

Někdo nás akceptuje, jiný ne. Tím prvním příkladem může být MUDr. Macháček, který má u nás ordinaci celostní medicíny a diagnostikuje zájemcům zdravotní stav pomocí elektrického přístroje.