„Ulice Křišťálová je specifická tím, že se zde drží sníh. Ulice je špatně dostupná záchranářům a hasičům, proto jsme parkovací plochy rozšířili o nových devatenáct míst,“ řekl ředitel Technických služeb Jablonce Milan Nožička.
Po více parkovacích místech prahne snad každý řidič, který bydlí v panelovém domě. Přitom tři sta metrů čtverečních nového povrchu asfaltové plochy přijde město na čtyři sta tisíc korun.
Aby se mohl zvýšit počet z dvaceti pěti na čtyřicet čtyři míst museli pracovníci technických služeb vybourat stávající obrubníky, dát nové chráničky pro telecom a kabelovou televizi, vyrovnat povrch, odvodňovací vrstvy a v poslední řadě položit na povrch deset centimetrů asfaltového krytu. Včera tyto práce byly dokončeny. Nyní plochy čeká značení.
„S nátěrem čar začneme za deset dní, jelikož povrch musí nejdříve vyzrát,“ vysvětlil provozní náměstek technických služeb Pavel Kozák.
Rozšiřování parkovišť je důležité nejen proto, že lidé budou mít snazší parkování, ale především proto, že neohleduplní řidiči často v úzké ulici blokují příjezdy hasičů, záchranářů nebo policistů. Nedávno tomu tak bylo při požáru v ulici Jeronýmova.
„Nedostatek prostoru na sídlištích je věčný problém nejen v Jablonci, ale i v celé ČR, především v zimních měsících,“ sdělil velitel stanice Hasičského záchranného sboru v Jablonci nad Nisou Jan Šefr s tím, že nejproblémovější ulice jsou v lokalitě na sídlišti Šumava a ulice Josefa Hory.