Ke Kulaťáku se sjelo sto rybářů. Ti za každý jeden centimetr ryby dostali bod. Bývalý mistr ČR v lovu ryb na způsob plavaná a letošní vítěz rybářských závodů Zdeněk Bubeník finišoval s dvě stě padesáti dvěma body.
„Rybaření se věnuji již čtyřicet let, z toho deset závodně,“ prozradil Bubeník. Kulaťák na Malé Skále hostil rybáře již po devatenácté. Nechybělo občerstvení a počasí rybářům také přálo.
Vítěz tomboly, která probíhala po celou dobu co rybáři trpělivě čekali na své úlovky, si odnesl živého osmdesáticentimetrového sumce. Ten ovšem v Kulaťáku nasazen nebyl.
„V rybníku je vysazen pstruh duhový, zhruba dvě stě kaprů, štika, amur a sumec,“ řekl organizátor a zároveň jednatel místní organizace Českého rybářského svazu Malá Skála Jaroslav Dostál.
Každou chycenou rybu rozhodčí změřil a započítal body. Po změření mohli dále proplouvat vodou v Kulaťáku. Závodu se mohl zúčastnit každý. Rybáři chytali na jeden prut s jedním háčkem. Vítěz měl možnost výběru prutů nebo hodnotných navijáků. Sobotou však nic neskončilo. Neděle patřila dětem. Padesát šest mladých závodníků si přišlo vyzkoušet své rybářské dovednosti. Z dětských závodníků do patnácti let nejvíce bodoval Jan Böhm z Chrastavy. „Na závody se chodím dívat každý rok. Rybaření mě baví. Rybářem bych se chtěl stát,“ řekl třináctiletý Marek Olombo z Turnova. Příští ročník bude jubilejní a Jaroslav Dostál prozradil, že je na co těšit.