V rámci projektu jablonecké přehrady Mšeno řeší jablonecká radnice také letitý problém, a to sinice. „V současné doběje je dokončen projekt mající za cíl řešit čistotu vody v přehradě,“ uvedla senátorka Soňa Paukrtová.

Další zásadní změnou by mělo být nejen opravení Slunečních lázní a omezení výskytu sinic v nádrži, ale také rozšíření in–line dráhy s veřejným osvětlením na západním břehu přehrady až k objektu staré loděnice. Dále se plánuje rozšířit pláže, vytvořit větší sportovní zázemí, jako například lyžařské tratě pro biatlon a klasické lyžování nebo upravit louku pod areálem Břízky. „S těmito akcemi se budeme ucházet o získání dotace z některých operačních programů,“ upřesnila senátorka.


Studie nyní řeší křižovatku na Palackého a Vrchlického sadech, objekt SKS, který by měl být přesunut, prostor nad městskou halou, kde by mělo vzniknout parkoviště, nákupní prostor a budovu Jablonex Group. Také Městský bazén v Jablonci čekají změny. „Máme v plánu vybudovat venkovní otevřený bazén o délce dvacet pět metrů. V současné době se již začíná pracovat na venkovním dětském bazénku,“ zmínila Soňa Paukrtová.


Přestože letos návštěvníci velké změny v okolí jablonecké přehrady nepocítí, na své si přijdou milovníci cyklistiky. Dobrovolníci nyní pracují na na vybudování ekologických cyklostezek. Jedna například vzniká za Tajvanem, o jehož odkoupení radnice jedná.