Tato akce má jeden hlavní cíl. Ukázat mladým lidem, jaké můžou využít volnočasové aktivity v Jablonci.
Sanšajn pořádá agentura Sundisk a spolufinancuje ji město Jablonec. Bohatý program je nachystán na celý tento víkend. „Chceme především mladým lidem ukázat, že si mají opravdu z čeho vybírat,“ řekl zástupce agentury Sundisk Martin Bauer. „Protože je akce převážně pro mladé lidi, zvolili jsme na jednotlivé atrakce vstup zdarma nebo jen symbolické vstupné, dodal Martin Bauer.
Koncertem Buty v pátek večer nic neskončilo a program se přesunul do Klubu Na Rampě, kde byla připravena videopárty – koncert skupiny Metallica.
Na sobotu jsou připravena exhibiční vystoupení na letní scéně Eurocentra. Tam návštěvníci můžou vyzkoušet trampolínu, lezeckou stěnu nebo čtyřiceti metrovou lanovku, která povede z Klubu Na Rampě do budovy Eurocentra. Po poledni návštěvníky čeká řada exhibičních vystoupení. Například vystoupení tanečních párů ze studia Topdance nebo Petr Löwy ve freestyle. Milovníci skateboardingu mohou změřit síly s ostatními závodníky v jabloneckém skateparku od jedenácti hodin. Pro vítěze jsou připraveny zajímavé ceny od firmy Funstorm.
Sobotní program se přesouvá opět do Klubu Na Rampě, kde vystoupí rockové skupiny Cocotte Minute a Mindway.
Slavnostní otevření zrekonstruované cyklostezky u jablonecké přehrady, kterého se v neděli v jedenáct hodin bude účastnit i starosta Jablonce Petr Tulpa, se přímo nabízí k závodům na in–line bruslích. Přihlásit se může každý, od maminek s kočárkem až po bruslařské vytrvalce.