Sbírka je typická tím, že co bude v konkrétním městě vybráno, tak tam také bude poté rozděleno. Záštitu nad celou sbírkou přijali hejtman LK Martin Půta a jeho statutární náměstkyně Jitka Volfová.


V Jablonci se do sbírky zapojí Gymnázium U Balvanu. Studenti budou prodávat přívěsky se žetonem do nákupních košíků za 30 Kč. V letošním ročníku bude podpořeno Občanské sdružení SVÍTÁNÍ. Vybrané peníze použije na projekt Koně pomáhají dětem konkrétně na náklady spojené s hiporehabilitací pro děti se zdravotním znevýhodněním.


V Tanvaldu se do sbírky zapojí Gymnázium Tanvald. Studenti budou prodávat magnetky nebo zrcátka za 30 Kč. Zde bude podpořeno Mateřské a dětské centrum MAJÁK, které vybrané peníze použije na nákup skluzavky do terapeutického bazénku.


Přispět lze také buď přímo na číslo účtu vedeného zdarma u UniCredit Bank v Liberci. Číslo účtu je 705 705 705/2700. Další možností je zaslání dárcovské SMS ve tvaru: DMS EURONISA 30 (ekvivalent je místo 30 napsat 60 nebo 90) na číslo 87777. Příspěvek se tak navýší dvoj až trojnásobně. Novinkou je možnost zaslání dárcovské SMS v podobě trvalého příkazu a to ve formátu: DMS TRV EURONISA 30 (60 či 90).


Sbírka se letos uskuteční v Liberci, Jablonci n. N., České Lípě, Novém Boru, Tanvaldu, Frýdlantě, Turnově, Semilech, Hrádku n. N., Varnsdorfu a Rumburku. Kromě letní části bude také zimní část a po sečtení obou se peníze slavnostně předají na jaře příštího roku v Liberci za účasti představitelů Libereckého kraje.


Nadace EURONISA založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným přes 35 milionů korun a podpořila z nich 1661 projektů 324 organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!“, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.