Nárazy větru dosáhnou rychlosti kolem 70 km/h, ve vyšších polohách až 90 km/h. K tomu se bude ochlazovat. Zatímco na jižní Moravě teploty ještě vystoupí na 14 °C, na zbytku území zůstanou mezi 8 °C až 12 °C.

Srážky začnou díky ochlazení postupně přecházet ve vyšších polohách ve sněhové. Večer se ovšem sněhové přeháňky objeví i ve středních polohách a sněhové krupky nebo sníh s deštěm se může objevit i v nížinách.

V noci na úterý se totiž teploty budou pohybovat jen mezi -1 °C až 4 °C. V úterý během dne se příliš neoteplí, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat jen mezi 6 °C až 10 °C a na většině území se budou vyskytovat přeháňky, které budou od středních poloh sněhové. V hladině 850 hPa (ve výšce cca 1500 m) v úterý teploty klesnou až pod -5 °C. Ochlazení tak bude výraznější než v tomto týdnu.

Ranní mrazy
Ve středu začnou přeháňky postupně ustávat a oblačnost se začne protrhávat. Ve čtvrtek nás tak čeká při nočním vyjasnění mrazivé ráno. Podle současných předpokladů bude na celém území mrznout (rtuť teploměru se ustálí mezi -4 °C až 0 °C). Přes den už se ovšem začne oteplovat. Nejvyšší denní teploty ve čtvrtek vystoupí na 10 °C až 14 °C.

Informace na www.in-pocasi.cz - ZDE