Sedmý ročník, který se konal tradičně v průběhu června, července a srpna, přinesl celkem jedenáct samostatných kulturních akcí. Vybírat bylo z čeho a své si mohl najít opravdu každý.

Na pódiu v Sedmihorkách u Turnova i letos ukázalo svůj talent mnoho známých osobností z hudební a herecké branže. Sedmihorské léto slavnostně otevřel koncert britské legendy Smokie, poté následovaly legendy české. Například Ondřej Havelka se svými Melody Makers oslavil 20 let na hudební scéně, Aneta Langerová si zvolila Sedmihorské léto jako jedinou zastávku v širokém regionu v rámci turné Na Radosti 2016, Marta Kubišová vystoupila se svým Posledním recitálem, a tak bylo její sedmihorské vystoupení pro mnoho diváků poslední možností, jak tuto „velkou" ženu naposledy zažít v roli zpěvačky. Legendární Honza Nedvěd v Sedmihorkách oslavil 50 let na scéně. Kromě dalších krásných koncertů byla na programu také divadelní představení. A to především komedie s hvězdným obsazením. Ve spojení chytrých a inteligentních divadelních her a osobností, jako Ondřej Vetchý, Miroslav Etzler, Vanda Hybnerová, Sabina Laurinová, Jaromír Dulava, Bohumil Klepl a mnohých dalších, šlo o nezapomenutelné zážitky plné smíchu a dobré nálady. To vše podrženo unikátní atmosférou areálu Sedmihorského léta, kterému vévodí obrovská pergola.

A jak je to s publikem, které na Sedmihorské léto chodí? „Jsme za naše diváky vděční, mnoho z nich se k nám pravidelně vrací, což nás samozřejmě velmi těší. Naše publikum je skvělé a vyhlášené tím, že na každé akci umí podtrhnout atmosféru a nadchnout tak umělce," popsala za pořadatele Jitka Maděrová a dodává: „Největší odměnou za celoroční přípravy jsou usměvaví a spokojení diváci a nadšení vystupující, kterým se u nás líbí a rádi se vracejí."

Kromě samotných akcí se snaží pořadatelé Sedmihorského léta každý rok pro své diváky přichystat něco nového. Od letošního ročníku si připravilo například možnost ubytování v apartmánu Sedmihorského léta přímo v areálu festivalu, v centru Českého ráje. Příznivci festivalu a jednotlivých vystupujících osobností si tak po celé léto (ubytování pak celoročně) mohou užít akci trochu jinak. Od příprav až po atmosféru koncertu a zároveň zažít „svou hvězdu" i mimo podium a v jiné pozici.

Už nyní je příprava programu pro osmý ročník Sedmihorského léta v plném proudu. „Na programu a dalších nutných přípravách, kterých je kolem našeho festivalu opravdu mnoho, pracujeme v podstatě celý rok. Po skončení jednoho ročníku si dáváme pár dní, kdy ho zcela vypustíme z hlavy, abychom se k němu opět vrátili a sestavili co nejzajímavější program pro naše návštěvníky na další rok," upřesňuje Jitka Maděrová. „Rádi bychom kromě diváků poděkovali také našim partnerům, kteří nám v roce 2016 velmi pomohli s realizací Sedmihorského léta," zakončila Maděrová.

Věděli jste o Sedmihorském létu, že:

• Sedmihorské léto je jedním z největších „festivalů" ve svém regionu s přesahem daleko za jeho hranice

• v roce 2013 vystoupila na Sedmihorském létě německá skupina Alphaville, po třech letech se na pódium Sedmihorského léta vrátila zahraniční legenda britští SMOKIE, kteří sedmý ročník odstartovali

• letos bylo Sedmihorské léto plné jubilantů Honza Nedvěd oslavil 50 let na scéně a také návrat na pódia, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers oslavili 20 let na hudební scéně a Marta Kubišová odehrála v rámci tohoto festivalu jeden z posledních koncertů své kariéry