S atrakcemi, soutěžemi, zajímavostmi ale i s několika zvířátky se na malé i větší děti už moc těšíme. A jestli bude pršet? Nevadí. Díky zázemí Městské sportovní haly přemístíme téměř všechno do jejího nitra. Ale pozor! Je potřeba se na plochu přezout nebo na ní vstoupit naboso.

Své hosty nemůžeme nechat hladovět, a proto v pekařství Šnajdr plní tři sta koblih jahodovou marmeládou jako o život. To v Pivovaru Rohozec mají malinovku pro děti už v sudě připravenou.

I korálky od Preciosy už čekají v přepravce, kterou na místo dovezou vozy Ford. Svůj náramek si navléknou nejen děvčata. Skládačka Krtečka a další dřevěná drobotina pro dílnu firmy Detoa přicestuje z Jiřetína. Kamarádi v Českého červeného kříže balí záchranářské batohy a chystají se ukázat, jak umí „zafačovat" svou ředitelku.

Respekt budou možná trochu budit policisté v uniformě  při odebírání otisků prstů, ale s úsměvem vedle nich stanou naši profesionální hasiči. A hned vedle zaštěkají pejsci,to jsou ti, kteří trénují poslušnost na cvičišti v Lukášově (hasiči a kynologové jsou jediní, kteří se uvnitř haly nezúčastní při mokré variantě za nepříznivého počasí).

Co by to bylo za Den dětí bez tance… budeme-li venku, tak přímo na betonu break? Ano, proč ne! Tak v neděli odpoledne na shledanou…