Jak ve Spolkovém domě, tak v domě pro seniory o tomto problému hovořili s místostarostou Jablonce Petrem Vobořilem. Diskuse se občas přenesla v hádku. Jedna strana napadala druhou. „Chceme zde zůstat, je tu dobrý přístup do kuchyňky a do Novoveské se vejde až sedmdesát lidí, kdežto do Spolkového domu ne,“ řekl předseda Svazu důchodců Vladimír Hušek.

Mluvčí druhé strany zase argumentoval tím, že Svaz má možnost se přemístit do Spolkového domu. „Potřebujeme mít klid, s vaším středečním schůzováním to však nelze“ uvedl zastánce obyvatel z Domu pro seniory.

Situace se uklidnila až ve Spolkovém domě, kde se společně dohodli s místostarostou na jistém kompromisu. Svaz důchodců si vyzkouší prostory ve Spolkovém domě 27. února společně s místostarostou, a po té se dohodnou, zda jsou ochotni se scházet každou středu ve Spolkovém domě nebo jen na posezení s hudbou nebo vůbec ne. Do té doby zůstane vše při starém a Svaz bude nadále docházet do Domu pro seniory každou středu od 14 do 16.30 hodin.

Senioři se zlobí na Svaz především kvůli hluku s přibývajícími léty čím dál víc. „Od společenského sálu je nejen můj pokoj vzdálený jeden metr a půl, vše je slyšet, dokonce se mně i skříně otřásají, když hraje hudba. Jsme staří a nemocní a máme právo na klid. Ten však nebudeme mít, dokud tu budou oni“ řekla jedna z obyvatelek Domu pro seniory Libuše Šmídová.

Z šestašedesáti obyvatel domu s Libuší Šmídovou souhlasí většina. „Mají prostor ve Spolkovém domě, tak proč nejdou tam,“ dodala Šmídová.
Svaz důchodců zas oponuje seniorům. „Žádný nepořádek neděláme, tady máme zázemí, větší prostor, kuchyňka je blízko a jsme tu už zvyklí. Sál Spolkového domu má menší kapacitu,“ argumentovala Irena Havlíková ze Svazu důchodců.

Senioři snad najdou společnou řeč po zmiňované maškarní. Podle slov Petra Vobořila není problém převést peněžní hotovost do Spolkového domu. Ročně na činnost Svazu důchodců přispívá město třiceti pěti tisíci.