O jeden den dříve se vydali do jabloneckých ulic ženy a muži z Dia-club senior, který ve městě působí. „Nejdůležitější je nevzdávat se a naučit se s touto nemocí žít," upozornila ještě před odchodem Hana Korcinová, vedoucí Dia-clubu senior. Proti minulým ročníkům ovšem trasa pochodu nebyla známa. „Je to překvapení," usmívala se Korcinová při četných dotazech nově příchozích. S ohledem na možnosti všech se šlo nakonec k jablonecké nemocnici, kde zájemcům změřili tlak zdravotníci Českého červeného kříže Jablonec. Následovala cesta zpět ke Spolkovému domu.

Alespoň část cesty absolvoval v čele i náměstek primátora Pavel Svoboda. „Jsem samozřejmě rád, že tady máme Dia-senior klub, který je velice aktivní. Pořádá nejrůznější kulturní, společenské a sportovní akce. Lidem při této příležitosti ukazují i to, že s cukrovkou se dá plnohodnotně žít. Není to nemoc, se kterou se musí bojovat, ale člověk se s ní musí naučit žít a respektovat ji," řekl.

Diabetes postihuje v ČR více než 860 000 obyvatel a podle odhadů odborníků by mohl touto chorobou trpět v roce 2035 každý desátý obyvatel Česka. Nejvíce obyvatel přitom postihuje diabetes 2. typu, který má často souvislost s nezdravým životním stylem.