„Rozhodli jsme se u nás v domově uspořádat pro naše klienty i pro návštěvníky první zahradní slavnost se vším, co k ní patří, a doufám, že si ji všichni přítomní pěkně užijí," řekla ředitelka zařízení Jaroslava Fojtíková. Dodala, že hlavním cílem slavnosti je spojit generace. A opravdu se areálem toulaly i jiné věkové kategorie, nežli ta seniorská. Dlážděný prostor atria domova vyzdobily svými obrázky děti z MŠ Na Kopečku. „Líbilo se mi, že děti tu nejen kreslí velká veselá sluníčka a květiny, ale že jim zdejší klienti ukazují, jak se dřív střílelo z praku a jakou oni ještě mají dobrou mušku. A je zábavné slyšet, že takový dobrý prak nikdy nechyběl před zhruba šesti desetiletími ve výbavě správného kluka," vítal generační spojení a výměnu zkušeností náměstek Svoboda, jenž se také nechal zlákat střelbou na cíl sestavený z umělohmotných nádob.

Celý program však zahájil pěvecký sbor Izerína, jenž vystřihl písně z repertoáru kupříkladu Jarka Nohavici, Beatles, Petra Nováka, Heleny Vondráčkové či legendárních Golden Kids. Kromě zmíněného malování na zem a prakostřelby si mohli klienti i hosté vyzkoušet svou zručnost v hraní improvizovaného kulečníku či kroketu, potrápit paměť speciálním cvičením nebo si opéct na ohýnku voňavé buřtíky. Na nákup materiálu pro ruční práce zase mohl každý přispět nákupem některého z výrobků v improvizovaném krámku v recepci domova.

„Domovu důchodců se podařilo připravit krásný a programově bohatý den, kde každý z účastníků našel pro sebe něco příjemného," chválil Pavel Svoboda.