„Údajně zastupuje ANO, zvoní na ty staré lidi, kteří nemají ponětí, o co jde, a dává jim papíry k podpisu. Je mi divné, že se v těchto domech pohybuje někdo takto večer a oslovuje staré lidi, kteří tam bydlí a někteří už jsou docela mimo a o ničem nevědí,“ stěžovala si na jabloneckém magistrátu neteř jedné z obyvatelek domu, vystrašené 91leté paní.

„Na dotaz magistrátu, zda se skutečně jednalo o někoho, koho hnutí ANO pověřilo sběrem podpisů, krajská kancelář odpověděla, že nikoli. Proto jablonecký magistrát varuje všechny starší obyvatele, aby nepouštěli do svých bytů neznámé lidi nebo dokonce podepisovali jakékoli listiny,“ sdělila mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Ilustrační foto
Zloději stačilo pár sekund. Zapomenuté lyže v Bedřichově byly během chvíle pryč

Proti tvrzení magistrátu se ohradilo místní sdružení ANO 2011. „Důrazně se ohrazujeme proti prohlášení statutárního města Jablonec nad Nisou, že údajný pověřenec hnutí ANO získává podpisy seniorů pod petici proti prodeji jablonecké nemocnice. Petice je oficiální, legitimní a tvrzení, že ji někdo údajně používá jako záminku k tomu, aby se dostal do bytů seniorů, považujeme za účelovou lež. Petice je aktivitou odborových organizací, a to Místní organizace Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK-SČL) Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. a Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče České republiky, které tak vyjadřují svůj nesouhlas se záměrem vedení Nemocnice Jablonec nad Nisou. To navrhuje svému zřizovateli transformaci nemocnice na akciovou společnost a následně minoritní vstup Libereckého kraje do její majetkové struktury,“ stojí v prohlášení jablonecké ANO 2011.

Na prohlášení reagovala mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová. „Není na co reagovat, chtěli jsme varovat, protože jsme měli špatné zkušenosti. To jsme udělali a není co dodat.“