Již podvacáté se sešla stovka příznivců rybolovu u rybníku na Malé Skále, který náležitě nese název Kulaťák. Jakou atmosféru kulatý rybník přináší, může člověk vnímat na místě samotném. Zatímco rybáři čekali na svůj úlovek, rozhodčí pobíhal kolem dokokola a měřil velikost různorodých úlovků.

„Každý soutěžící loví na jeden prut s jedním háčkem. Stejně jako předešlé dva ročníky se vítězem stal Zdeňek Bubeník z Rychnova. Tentokrát získal 464 bodů,“ řekl organizátor a jednatel místní organizace Českého rybářského svazu Malá Skála Jaroslav Dostál s tím, že za každý centimetr ryby obdržel závodník bod. Ty se pak sečetly a závodník s největším počtem bodů se stal vítězem.Vítěz kromě navijáků a prutů získal cenu, která rybáři udělá snad největší radost. „Je jím sumec, který měří metr dvacet, a to už je pořádný kousek,“ prozradil Jaroslav Dostál.

Po celé dva dny malí i velcí rybáři z rybníku lovili kapry, amury a především pstruhy duhové okolo třiceti pěti centimetrů. Největší nasazené ryby v rybníku byli kapři okolo šedesáti centimetrů.

Sobota patřila dospělým. „S přípravami jsme začali již v pět hodin ráno,“ zmínil Jaroslav Dostál. V neděli se o výlov největšího počtu ryb pokusila přibližně padesátka dětí. Z dětských závodníků do patnácti let nejvíce zabodoval Děti však nesmutněly, protože i ten, který nevytáhl ani jednu rybku obdržel cenu útěchy.

Jako každý rok na místě nechybělo občerstvení, které bylo pro děti v neděli zdarma. Příjemná atmosféra, slunečné počasí a hlavně spusta pohody. K dobré náladě leckterým nepřispěla jen radost z vydařeného úlovku, ale také pobavení s přáteli, popíjení tekutého chleba a vyměňování zkušeností.
Dvacetiletá tradice bude i nadále pokračovat a příznivci rybářství se opět za rok sejdou ne u kulatého stolu, ale u kulatého rybníka, tedy u Kulaťáku na Malé Skále.