Děti ze speciálních škol, pomocných tříd a handicapovaní měli včera možnost si na jablonecké Střelnici zahrát fotbal s prvoligovými fotbalisty.
Fotbalový klub FK Jablonec 97 společně s Českým hnutím speciálních olympiád, SK Sluníčko a TJ Seba Tanvald – oddíl Handi, tuto akci uspořádaly v rámci projektu UEFA fotbal pro handicapované sportovce a jejich kamarády.
Fotbalový trávník na Střelnici včera zaplnilo více jak sto dětí, které si vyměnily přihrávky například s Milanem Fukalem a kapitánem družstva Jozefem Weberem. „Jsme nadšeni, nečekali jsme, že přijde tolik zájemců,“ řekl Jozef Weber.
Děti si nejprve po skupinkách prohlédly nové tribuny a také kabiny sportovců. Pak ke hře využily rozsáhlý trávník. „Fotbal mě baví, líbí se mi tady,“ řekl autista Martin Habr z pomocné třídy a Centra denních služeb v Proseči.
Akci navštívilo přes osm organizací, dokonce přijely i děti z Dolního Lánova u Vrchlabí, které reprezentují ČR ve sportu pro handicapované. Dětem se akce moc líbila a všechny oslovené školy měly o setkání velký zájem.
„V minulosti jsme již podobné setkání navštívili, děti sledují fotbal a moc mu fandí, je to pro ně příjemné odreagování a pohyb, kterého mají málo,“ řekla učitelka pomocné třídy Eva Menšíková.
Po necelých dvou hodinách sportu následovalo focení a všichni se rozloučili malým dárkem.