Město tak následuje celorepublikový trend, kdy se tento způsob cestování stává stále populárnější. Harrachov na zvýšenou poptávku reagoval vytipováním několika atraktivních míst, které majitelé obytných vozů mohou využívat.

„Velkou kapacitu karavanových stání máme na centrálním parkovišti, ale je nám jasné, že betonová plocha bez většího výhledu není pro tento typ návštěvníků atraktivní. Šli jsme tomu tedy naproti a nabídli stání pod mamutími můstky. Do budoucna tam chceme vybudovat karavanpark se vším zázemím. To ale bude záviset na naši úspěšnosti v získávání dotací,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Vašíček.

Obytné vozy jsou k vidění v celém Harrachově i teď na podzim, a to v kempu, na městských stáních i místech inzerovaných na bezkempu.cz. „Já jsem měl celou sezonu plno a ještě mám. Přijíždí hlavně Češi, ale měl jsem tu i Němce a Poláky. Sezona rozhodně ještě nekončí,“ popsal Radek Čermák, který pronajímá svůj pozemek přes web bezkempu.cz.

Zájem je i o zimní parkování pro karavany. V současné době má kemp již 70 poptávek a očekáváme další. Cenu má harrachovský kemp výrazně nižší než v jiných resortech. „Karavanů každým rokem přibývá. Když jsme před 28 lety začínali, tak jich bylo na přezimování stabilně 5, před deseti lety to bylo tak 15, no a vloni už 50,“ doplnil Stanislav Slavík z kempu Harrachov.