Situace byla nejvíce složitá na silnici mezi Železným Brodem a Desnou. „Nejenže sníh padá v podstatě neustále, ale mokrý působí i polomy, díky nimž se odklízení sněhu i veškerá doprava na mezinárodní silnici notně zkomplikovala,“ uvedl Luboš Maděra, vedoucí provozu Krajské správy silnic v Jablonci. Nejkomplikovanější situace podle jeho slov vládla na úseku mezi Desnou a Souší. Veškerá technika na zimní údržbu je v terénu. „I opravy jsme řešili operativně, většinou na místě. Pomáhají nám i kolegové z jiných obvodů,“ dodal Maděra.
Stromy pod tíhou mokrého sněhu padaly například v Železném Brodě, na Malé Skále, v Proseči, v Rychnově a v Líšném. „Hasiči podniku České dráhy odstraňovali stromy z profilů železničních tratí u Železného Brodu, kde byla zastavena doprava na trati téměř dvě hodiny. Na trati v Jablonci najel osobní vlak do stromu v kolejišti,“ uvedla Iva Michaličková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru kraje. Vzhledem k vývoji počasí očekává HZSLK další nárůst počtu událostí.
„Včera jsme vyjeli jen do šestnácti hodin k osmi případům spadlých stromů na komunikace, například do Loužnice, na Černou Studnici, znovu do Rychnova. Je to kalamita,“ řekl operační důstojník HZSLK v Jablonci.
Přímo v Jablonci dopravu sníh také komplikoval. „Přes noc napadlo až čtyřicet centimetrů sněhu, technika vyjížděla ve tři hodiny ráno, nejméně na dvanáctihodinovou směnu,“ uvedl Pavel Kozák, technicko provozní náměstek Technických služeb Jablonec.
Policie jen přes víkend na Jablonecku řešila 14 dopravních nehod. „Někteří řidiči si myslí, že v obci prostě pojedou padesátkou za každého počasí a nepřizpůsobí rychlost vozidla podmínkám,“ řekla Ludmila Knopová, mluvčí Policie ČR Jablonec. „Zajímavostí je, že u žádného řidiče nebyl zjištěn alkohol, dodala Knopová.