V současné době je komunikace sjízdná a otevřená bez omezení z obou stran. Při příchodu zimního počasí dodavatelské firmy práce ukončily podle předem dohodnutých podmínek. Dopravní omezení mělo být přitom na Smržovce ukončeno již k 15. říjnu.
Situaci zkomplikovalo nepředvídané prodloužení prací. „Firma provádějící rekonstrukci kanalizace narazila v podloží na skálu,“ upřesňoval tehdy Jaroslav Jakubička z odboru dopravy krajského úřadu. Ještě před prodlouženou letošní uzavírkou se silnice v místech rekonstrukce v noci z 10. na 11. září propadla vlivem podemletí dešťovou vodou. Utrhla se těsně před dvěma osobními automobily. Propadlou část se tehdy podařilo brzy opravit.
Město nyní nabízí variantu, která by rekonstrukci kanalizace a následně i povrchu vozovky urychlila. „Máme smůlu, že silnice městem jen prochází, že není naše, nejsme ani investorem stavby. Ale nabízíme možnost pustit dopravu přes místní komunikace,“ dodal Marek Hotovec. Investor stavby, Severočeská vodárenská společnost, se k nabídce města zatím nevyjádřil. Na dodavatelských firmách uplatňuje požadavek na dodání prací do konce května příštího roku.
Podle Hotovce má úmysl uzavírky silnice a odklonění dopravy na místní komunikace jasný záměr „Práce by to urychlilo. Mají sice zpoždění, ale věřím, že by do poloviny června mohl být ve Smržovce klid,“ dodal Hotovec.
V letošním roce nebyly kvůli opravám na jiných vozovkách objízdné trasy možné. Stavbě nejvíce vadí velké kamióny, které sice mají doporučenou objízdnou trasu, ale přes Smržovku jezdí stále. Rychlost v místech, kde odpočívá nedodělaná rekonstrukce, nepřekročí díky omezení 30 kilometrů v hodině.