Hlavní silniční tah z Jablonce do Tanvaldu protíná Smržovku v délce pěti kilometrů. Přímo centrem města mají řidiči problém projet, aniž by nezapadli do nějaké prohlubně.
Před čtyřmi lety tu po rekonstrukci vodovodního řádu dělali na části vozovky nový povrch. V záruční době jej již opravovali dvakrát, ale situace se nezlepšila.
„Nejde jenom o to, kdo odvedl špatnou práci. Je to především nebezpečné,“ řekl starosta Smržovky Marek Hotovec. Řidiči se snaží jezdit v protisměru, aby se propadlým místům vyhnuli.
Silnice je majetkem Ředitelsví silnic a dálnic. To od problému dává ruce pryč. „Když se prováděla rekonstrukce vodovodů, my jsme nebyli investorem,“ řekl ředitel ŘSD Josef Jeníček. Podle něj by na stavební práce měl dohlížet příslušný Stavební úřad.
„Snažíme se již dlouho, aby se věc dala do pořádku, ale měl by si to zajistit majitel, tedy ŘSD. Nechceme vyvolávat konflikt, ale jednat,“ dodal Marek Hotovec. Čtyři roky se jen slibuje a hledá viník. Záruční opravy podle starostyspočívaly pouze v zalití děr a propadů asfaltem.
„Silnice se propadá i na jiných místech. Pokud bude potřeba, firma, která prováděla práce na silničním povrchu, to opraví třeba i po třetí,“ suše konstatoval provozní náměstek ŘSD Josef Vrba.