Ve Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské začala výstava Sklo & Design, výstava studentských prací uměleckého skla a produktového designu. Letos je součástí oslav 95. výročí založení školy.

„Výstava shrnuje pět let práce studentů s pedagogy," upřesnila Zdeňka Laštovičková, končící ředitelka školy.

Při příležitosti půlkulatého výročí škola vydala i nový katalog, který pokřtila Zdeňka Laštovičková, nastupující ředitel SUPSŠ Libor Doležal a Oldřich Palata, historik umění a kurátor Severočeského muzea v Liberci. „Posledních pět let nebylo pro sklářské vzdělávání právě dobrých. Ale na výstavě je znát, že tady panuje inspirativní atmosféra, což potvrzuje i fakt, že zdejší studenti sbírají ocenění na mnoha soutěžích," sklonil Oldřich Palata poklonu pedagogickému sboru.

Na první návštěvu sklářské školy vzpomněl místostarosta Železného Brodu Ivan Mališ. „Byla to, po mém bytě, v roce 1982 druhá budova ve městě, kterou jsem navštívil. A zrovna probíhala letní výstava, od které jsem se nemohl odtrhnout. Přeji škole, aby byla první budovou, kam návštěvníci města zavítali," sdělil

V rámci vernisáže byli odměněni i nejlepší studenti.

Výstavu Sklo & Design lze v budově SUPSŠ Železný Brod navštívit od 1. července do 30. srpna vždy od úterý do neděle v čase 9 17 hodin.

V září velký sraz

U příležitosti 95. výročí školy svolává její vedení na sobotu 19. září sraz pro všechny absolventy školy. Sraz se koná třetí víkend v září, kdy ve městě probíhá festival skla Skleněné městečko.

Absolventi, kteří se po letech vrátí do Železného Brodu tak mají příležitost nejen oživit vzpomínky z doby svého středoškolského studia, prohlédnout si, jak vypadá škola dnes, občerstvit se v areálu školy, ale zároveň vidět prezentaci sklářských firem a jejich výrobků, navštívit doprovodné výstavy skla (ve škole a v městské galerii Vlastimila Rady, anebo se pobavit na Malém náměstí, kam bude situován hudební doprovodný program.

Program Absolventského srazu SUPŠS

19. září 2015 - Sklářská škola (tělocvična), vchod buď budovou nebo z ulice Vlastimila Rady.

Akreditace účastníků kontrola seznamů absolventů: 10:30 - 12:00 hodin

(akreditace evidence absolventů, kontrola seznamů ročníků, ve kterém studovali, předání jubilejního odznaku a pamětního listu)

Slavnostní zahájení v 12.00 hodin Gaudeamus přivítání bývalou ředitelkou akademickou sochařkou Zdeňkou Laštovičkovou a novým ředitelem školy, úvodní slovo krátký hudební předěl zdravice starosty města Františka Lufinky zdravice za výtvarníky akademický malíř Zdeněk Lhotský krátký hudební předěl předání organizačních informací ke zbytku dne

Předpokládaný konec: 13:00 hodin