Kvůli rekonstrukci budovy jeden čas hrozilo, že veletrh bude zcela zrušen, pak se měl přesunout do tělocvičny. Dnes je vše jinak, jak potvrdil ředitel SUPŠS Libor Doležal.

"Letos bude veletrh skromnější, vystavujících firem bude méně. Poskytli jsme prostory foyer a jednu přilehlou učebnu. Hlavní je, že se koná. Sklářský veletrh je pro školu vlajkovou lodí našeho podílu na Skleněném městečku.

Škola bude otevřena pro veřejnost. Co jste pro příchozí připravili?

Po oba dva dny pořádáme vlastně Den otevřených dveří. Připraveny budou interaktivní dílny. Zájemci si mohou fouknout do skla, sklo namalovat či rýt. Prohlédnou si výsledky školy. Pro školu znamená návštěva většího množství zájemců i hledání potencionálně talentovaných dětí.

Skleněné městečko, to je i místo setkávání.

Jednoznačně. Vždy k nám dorazí absolventi školy, takže máme takový sraz, bývalí studenti se vrací podívat se zpátky do školy. Skleněné městečko není jarmark, jak já říkám, to jsou dámy v kloboucích a pánové v oblecích. Na jarmark jezdí lidé za zábavou, na Skleněné městečko za krásou skla a specifiky města.

Proč by se měli lidé podívat k vám do školy?

Už pro zážitek z genia loci budovy. Setkají se tu se sklem ve všech podobách. Ve skle je magie, fouknout si do skla uchvátí asi každého bez rozdílu. Zcela určitě.