Návštěvníci festivalu si mohli vyzkoušet sklářské řemeslo v tvůrčích dílnách, navštívit výstavy v muzeích a galeriích, seznámit se s provozy mnoha místních sklářských firem anebo si pouze užít kulturní doprovodný program. V sobotu před Malým náměstím zaplněným deštníky zazpívala Leona Machálková a dav lidí se ještě víc rozrostl při vystoupení kapely Buty, kdy se na chvilku ukázalo i slunce. „Škoda, že úplně nevyšlo počasí, ale i tak jsem spokojená. Atmosféra je skvělá,“ přiblížila vedoucí Informačního a kulturního centra Železný Brod Alena Matějková.

Stánky zaplnily Malé náměstí, Husovu ulici i náměstí 3. května a jistě se bylo na co dívat, popřípadě co zakoupit pro radost sobě nebo svým blízkým.

Vítěz soutěže Vesnice roku 2022
V Luhačovicích se vyhlašovala Vesnice roku. Třetí byla Poniklá

„Troufám si říci, že se Skleněné městečko, stejně jako v předešlých letech, vydařilo. Festival i navzdory počasí přilákal plno návštěvníků a věřím, že si v bohatém programu každý našel to své. Musím poděkovat především těm, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách akce. Organizace fungovala skvěle," doplnil starosta Železného Brodu František Lufinka.

Akce se konala pod záštitou Ministerstva kultury, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva mládeže, školství a tělovýchovy, pana Ivana Bartoše, místopředsedy vlády ČR pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj, pana Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, pana Dana Ramzera, náměstka hejtmana Libereckého kraje a paní Květy Vinklátové, radní Libereckého kraje.