Akce nabízí nejen mnoho výstav či exkurzí do provozů místních sklářských firem, ale také bohatý kulturní program plný hudby a uměleckých vystoupení. Veřejnost má možnost obdivovat kreativitu a řemeslnou zručnost studentů sklářské školy nebo se aktivně zapojit do speciálního programu tvůrčích sklářských dílen, který je pro ně připraven v několika oborech.

Na Malém náměstí, ve sklářské škole a v několika firemních prodejnách jsou nejen prezentována a předváděna sklářská řemesla charakteristická pro zdejší region, ale je také možnost zakoupit sklářské výrobky a bižuterii. Otevřena je namátkou Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, která návštěvníky zavede i do školní hutě, městské muzeum, galerie Kotelna, ale i sousedící galerie Prostor pro sklo, kde mohou zájemci obdivovat tavené plastiky Jaroslavy Brychtové a Stanislava Libenského.

V kulturním programu na Malém náměstí vystoupila v sobotu 12. září mimo jiné místní kapela Těsně Vedle nebo zpěvák Adam Mišík, syn slavného otce Vladimíra. Hlavní hvězdou nedělního programu je pak zpěvák a skladatel Janek Ledecký.

V sobotu večer proběhla v divadle i velká módní přehlídka Svazu výrobců skla a bižuterie Made in Jablonec - Double Fantasy.