K vidění jsou zde umělecká díla historická, nejstarší například z roku 1930, jehož kopie byla darována papeži Benediktu XVI. jako dar při jeho letošní návštěvě České republiky, ale také moderní, vytvořená studenty Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, nebo vzniklých ve firmě Detesk.

„V mnoha železnobrodských rodinách se každý rok staví skleněný betlém,“ uvedla Alena Kortanová z firmy Kortan–sklo bižuterie s tím, že jsou tyto betlémy uchovávány jako rodinná památka. A proto letos vznikla myšlenka si tyto skvosty od lidí vypůjčit a představit je široké veřejnosti.

Organizátoři této ojedinělé akce by uvítali, kdyby se výstava skleněných betlémů stala v Železném Brodě novou vánoční tradicí a každým rokem se stala bohatší o další nové exponáty, které vyrobí místní skláři.

Prohlédnout si všechna nashromážděná díla mohou lidé do konce ledna 2010, a to o víkendech včetně vánočních svátků a Nového roku a 29. a 30. prosince od 13 do 16 hodin, v rámci sklářských pátků pak od 11 do 16 hodin.