Žáci druhého stupně základní školy si prodlouží prázdniny. Mladší žáci však potřebují hlídání a stravování.
„Protože stravování vyžadovalo pouze dvanáct dětí, zajistili jsme ho v jiné základní škole,“ řekl ředitel Základní školy v 5. květnu Aleš Kačer s tím, že provoz školní družiny ale přerušen nebude.
„Kdybych měla ještě malé děti, určitě by mi to vadilo, protože dovolené je málo. Když nejsou babičky, tak se pak těžko shání hlídání. Moje dvě děti navštěvují devátý ročník této základní školy, tak jsem i ráda za prodloužené prázdniny. Můžou si tak odpočinout a lépe se připravit na budoucí střední školu,“ řekla matka dvou žáků devátého ročníku Milena Šikelová.
Důvodem prodloužených prázdnin je rekonstrukce objektu školy, která již probíhá.
Práce na zbourání stávající přístavby tělocvičny hlavní budovy a vybudování nové zahájili již 4. dubna. Vymění nejen okna, ale vybudují bezbariérové WC, sprchy, nové šatny a spojovací chodbu mezi dvěma budovami.
„Předpokládané ukončení přestavby objektu je plánováno na 29. srpna. Chceme, aby děti po prázdninách nastoupily do nového prostředí,“ sdělil Aleš Kačer.
V současné době jsou práce v plném proudu na dvoře školy. Desátého května řemeslníci začnou měnit okna na celé budově školy.
Celá rekonstrukce základní školy spolkne necelých sedmnáct milionů korun. Z toho deset milionů korun je ze státní dotace. O zbytek částky se dělí město Jablonec nad Nisou a Evropská unie. Školu navštěvuje 318 dětí.