Na třetím ročníku sportovního dne s Policí České republiky změřily své síly děti z dvanácti škol z celého okresu Jablonec. Vítěz mohl být však jen jeden, jím se stalo pětičlenné družstvo ze Základní školy v Pěnčíně.

„Policie uspořádala již třetí ročník této akce, která je zaměřená především na zkoušku znalostí a dovedností dětí ze sedmého ročníku základních škol,“ uvedla tisková mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Družstva na čtyřkilometrové biatlonové trati v Břízkách musela splnit sedm úkolů, které se týkaly například poskytnutí první pomoci, zvládnutí požárního útoku, střelby ze vzduchovky, topografie nebo nejdelšího hodu granátem. Největší problém měli žáci při manipulací s buzolou. Podle ní musely děti najít text ukrytý v lese, ze kterého měly následně složit tajenku a zazpívat píseň na téma les.

Drobný zádrhel se také objevil, když některé z prvních družstev sundalo ze stromů fáborky. „Děti pak začaly bloudit, a to je ošidilo o čas, proto jsme ho nezapočítávali a hodnotili jsme pouze výsledky z jednotlivých stanovišť,“ zmínila Ludmila Knopová s tím, že na předních příčkách by se díky časovému hodnocení mohla objevit úplně jiná škola. „Současné výsledky však neznehodnocujeme,“ dodala Knopová.

V areálu střelnice byl přichystán i doprovodný program. Zájem vzbudila například armádní technika, hasičské vybavení a možnost vyzkoušet si interiér policejního vozidla. „Policie branný závod pořádá také proto, aby se zviditelnily jak jednotlivé složky integrovaného záchranného systému, tak pomocné složky, jako je například Český červený kříž, který zajišťuje zdravovědu,“ doplnila Ludmila Knopová.
V loňském ročníku nejlépe zabodovala Základní škola Arbesova a premiérový ročník patřil Zásadě.