V současné době už oddělení školství připravuje harmonogram, podle něhož se budou školky střídat v prázdninovém provozu. Zájem rodičů o školku během prázdnin přitom radnice zjišťuje pravidelně už na jaře. „V současné době máme k dispozici počty zájemců o prázdninový provoz a podle toho volíme školku, která má odpovídající kapacitu a připravujeme harmonogram," potvrzuje vedoucí školského oddělení Zdeňka Květová. Opět se tak bude uplatňovat již prověřený postup.

Prázdninový provoz je přitom plánovaný od 11. do 22. července. Následovat bude dvoutýdenní pauza, kdy zůstanou uzavřené všechny školky. „Je potřeba provádět údržbové práce na školních budovách a jindy než v době prázdnin to není možné," vysvětlila Hozová.

Od 8. do 26. srpna se opět rozeběhne provoz alespoň v jedné ze školek. Využít můžete také nabídku třiadvaceti subjektů zajišťující alternativu na prázdniny formou příměstských táborů. Magistrát už po sedmé také poskytne pětisetkorunový příspěvek na pobyt dítěte z mateřské školy nebo pro prvňáky.