Fotbalisté Jablonce porazili v 25. ligovém kole pražskou Slavii 2:1. Domácí poslal zkraje utkání do vedení Filip Novák, v jedenácté minutě sice srovnal Milan Škoda, ale v 62. minutě rozhodl Martin Pospíšil.

„V první půli nic moc, ale ve druhé jsme hráli tak, jak bychom se chtěli prezentovat pokaždé, řekl po utkání útočník Martin Doležal.

Jak jste viděl první poločas?

My jsme věděli, že tady Slavie nemá co ztratit. Pohybuje se v pásmu sestupu, takže jsme čekali těžkej zápas. A to se nakonec potvrdilo. Vyšel nám vstup do zápasu a dali jsme rychlý gól. Pak jsme se však uspokojili. Slavie začala hrát a po sedmi minutách jsme ji umožnili po standardní situaci vyrovnat. Pak tam měl ještě dvě šance Karel Piták, ale nedal. Takže jsme poločas přežili.

V první půli jste byli u všeho později, hosté dohrávali každý souboj. Proč?

Nevím, jestli to tak bylo, ale spíš si myslím, že jsme si dávali těžko zpracovatelné přihrávky. Po nich jsme chodili do soubojů a ty jsme prohrávali. Jako bychom na ně nebyli dostatečně připraveni, nevím.

A co druhý poločas?

Začali jsme víc držet balon a tím získali převahu. Chodili jsme do soubojů, zrychlili jsme pohyb a přišly šance. Pak dal Martin Pospíšil pěknej gól, takže nakonec spokojenost s třemi body.

Co vám dělalo největší problém?

Slavia na nás byla dokonale připravena jak po stranách, tak hlavně ve středu zálohy. Baez si hodně všímal Martina (Pospíšila) a druhý Deli si dokázal fantasticky pokrýt balon. Navíc byli strašně silní v osobních soubojích. Bylo to těžké, ale zaplať pánbůh, že jsme odčinili ten špatný zápas s Duklou.

Nakonec o vítězství rozhodla kvalita jabloneckého mančaftu.

Jo, bylo to tak. Hlavní bylo, že jsme se ve druhé půli zlepšili a ukázalo se, že hosté ve druhé půli nic neměli. V první půli z naší strany nic moc, ale ve druhé jsme hráli tak, jak bychom se chtěli prezentovat pokaždé.

V závěru zápasu jste balony spíš odkopávali, než abyste je podrželi na svých kopačkách.

Když vedete pouze o branku, tak to je vždycky těžké. Oni to v závěru všechno nakopávali na Škodu, takže bylo obtížné je presovat. Když tam přijde dlouhej balon, tak je někdy lepší ho třeba odpálit, než abychom ho ztratili na vlastní polovině.

Nehrál zraněný stoper Latka. Ulevilo se vám?

Ulevilo, neulevilo. Vím, že narážíte na jeho tvrdost, ale ti stopeři jsou už všichni stejní. V zápase ho zastoupil mladý Fialka a hrál dobře.

Co říkáte vašemu gólu, který rozhodčí neuznali?

Šel jsem tam do souboje s brankářem nohama ještě předtím, než jsem věděl, že balon mít stejně nebudu. Bylo to na posouzení rozhodčího. Možná to faul byl, možná nebyl, to já sám nevím. Ale určitě jsem nohy stahoval a myslím si, že jsem ho netrefil. Škoda. Byla z toho dorážka, ale gól nám, bohužel, rozhodčí neuznali.

Autor: Vlastimil Cakl