Dále celý průvod navštívil pramen Nisy na Nové Vsi a pokračoval k restauraci Fatra do Lučan nad Nisou. V jednu hodinu po poledni přijela víla Nisa na bílém koni na Mírové náměstí, aby poděkovala starostovi Petru Tulpovi za starost o řeku. „Každý zástupce města na samorost naváže šerpu svého města. Samorostů s sebou nosíme několik, protože na nich jsou navázány šerpy i z minulých let,“ řekla víla Nisa, kterou představuje již několik let Adéla Sengrová.
Sedmý ročník slavností Nisy byl v Jablonci výjimečný také tím, že víla poděkovala nejen starostovi, ale také průvod k řece byl na počest romské svatby.
Společně s poselstvím na Trojzemí zástupci města putovali s vílou a jejím doprovodem po řece Nise na další zastávku do Vratislavic nad Nisou. „Starostové s námi většinou nedoplouvají až do dalších zastávek. My se ovšem do měst a obcí dostáváme pouze po řece Nise,“ dodala Adéla Sengrová. „Cílem akce je především upozornit na řeku, která je bez hranic a zkusit, jak si na ní počínat,“ sdělil starosta Jablonce Petr Tulpa.
Posly Nisy vyslal primátor města Liberec Jiří Kittner, aby požádali na každé své zastávce zástupce jednotlivých měst a obcí, aby ztvrdili text poselství – závazek společné péče o řeku Nisu.
Dnes účastníci poselství zahájí plavbu na Andělské Hoře v 8 hodin a jejich zastávky budou v Chrastavě, Bílém Kostele a v Chotyni. Tam průvod odstartuje i svoji nedělní plavbu. Slavnosti řeky a poselství Nisy vyvrcholí v Hrádku nad Nisou, kde se sejdou všichni zástupci jednotlivých měst a obcí, a také německé Žitavy a polské Bogatyně. Víla jim předá text poselství a požádá o společné zachování přízně na další rok.