Ve startovní listině Jizerské 50 už figurují hvězdy lyžařských maratonů – vítěz posledního ročníku Jizerské 50 Oskar Svärd, loňský vítěz Marco Cattaneo nebo legendární Thomas Alsgaard.

Na start se ale postaví i osobnosti mimo sportovní svět – číslo 3060 patří Zdeňku Tůmovi, někdejšímu guvernérovi České národní banky, s číslem 1315 ze třetí vlny vyběhne kardiochirurg Jan Pirk. O Jizerskou 50 se zájem stále zvyšuje.

Do tradičního běhu na lyžích se startem v Bedřichově sice zbývají ještě tři měsíce, ale pořadatelé už teď registrují rekordní zájem. Do všech závodů se přihlásilo bezmála 3 500 závodníků. Kapacita startovní listiny je v tuto chvíli naplněna ze 64 %. Prostřednictvím webových stránek www.jiz50.cz se bude možné přihlásit buď do konce roku, nebo do naplnění startovní listiny.

Nárůst v počtu registrací proti předchozím letům je enormní. Ve srovnání s loňskem figuruje na startovní listině o téměř 900 závodníků více, v porovnání s rokem 2008 činí rozdíl 1 100 účastníků. Pro všechny individuální závody je k dispozici dohromady 5 400 startovních čísel.

Obrovský zájem o všechny závody, které se v rámci 44. Jizerské 50 konají, pořadatele těší. „Daří se nám plnit to, co jsme si předsevzali: přilákat do stopy mladší ročníky. Naším cílem je kompletní naplnění startovní listiny ještě před koncem letošního roku po vzoru dalších slavných běhů – italské Marcialongy či švédského Vasaloppetu,“ říká Martin Koucký, tajemník Skiklubu Jizerská 50.

Pořadatelé připravili další novinku, jak chtějí na Jizerskou 50 přilákat úplné nováčky. Pokud jakýkoliv účastník přihlásí do závodu dva debutanty, získá pro sebe startovné zdarma. Zároveň je možné i nadále využít slevové akce ve výši 500 Kč při sázce bez rizika se společností BetClic, které do této chvíle využilo více než 600 závodníků.