Jedna z nehod se udála na frekventované silnici I/10 v zatáčkách mezi Železným Brodem a Loužnicí. Silnice byla dvě hodiny neprůjezdná. Řidiči museli místo objíždět přes Jirkov do Železného Brodu.

„V průběhu včerejšího dne od sedmé hodiny ranní jsme řešili celkem 42 dopravních nehod. Nejvíce, a to celkem 13, se jich odehrálo na území okresu Liberec, všechny se obešly bez zranění. Na pomyslné druhé příčce byl okres Jablonec nad Nisou s celkem 12 dopravními nehodami, z nichž jedna se zraněním. Na Českolipsku bylo způsobeno celkem 11 dopravních nehod a na Semilsku 6, kdy se všechny obešly bez zranění,“ vypočítala mluvčí krajské policie Markéta Razáková.

Na základě výstrahy ČHMÚ na novou sněhovou pokrývku byl dnes 30. listopadu od 11 uzavřen úsek silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 t. Platnosti omezení do dnešní půlnoci. V závislosti na stavu sjízdnosti vozovky pro nákladní vozidla a vývoji počasí může být termín uzavírky změněn.

Český hydrometeorologický ústav na dnešek v Libereckém kraji varuoval před výskytem sněhových jazyků a novou sněhovou pokrývkou, kdy místy napadne 5 až 10 centimetrů, na horách až 20. „Nezapomeňte proto na zimní výbavu. Sypací vozy, které ošetřují vozovku, máme v terénu,“ sdělil státní podnik Ředitelství silnic a dálnic na svém Twitteru.