Až deset tisíc korun ročně zaplatí občan za vyhrazené místo na parkovišti sídliště. Na umísťování bedýnek na jimi vyházené parkovací místo bez jeho zaplacení, ale majitelé vozů nemají právo. Lidé to neakceptují.
„Místo jsem si vyházel, chci ho užívat. Proč by tam měl parkovat někdo jiný, když jen vyčkával na to, až to někdo udělá,“ řekl Břetislav Málek
„To, že si tam umístí bedýnku nebo jiný předmět, ho neopravňuje k užívání místa. Jednorázově posíláme pracovníky technických služeb, aby bedýnky posbírali,“ uvedl vedoucí jabloneckého Dopravního a silničního úřadu Jan Vojíř s tím, že v současné době je parkovacích míst málo. „Do konce roku je pozastaven jejich prodej. Kapacity jsou již naplněny,“ dodal.
V plánu zimní údržby je zařazena jen hrstka parkovišť na sídlištích, které od sněhu uklízejí. „Přes dvacet placených parkovišť je od sněhu nyní odklizeno,“ podotkl Vojíř. Zimní údržba má zajistit především průjezdnost komunikace.
Od pondělí do pátku minulého týdne Technické služby Jablonce odvezly na skládku v Lesní ulici 147 aut sněhu, což je 1419 tun. „Od víkendu město pozastavilo odvoz sněhu,“ uvedl dispečer zimní údržby Michal Šarbort . Dispečink lidé využívají, dotazují se především na úklid jednotlivých komunikací a chodníků.