Mezi cvičenci byl i jeden z nejstarších členů Zdeněk Šádek, jeden z pěti znovuzakládajících členů z revolučního roku 1989. V současné době má jablonecký Sokol na 420 členů. „V Jablonci máme horší pozici i díky množství dalších sportovních oddílů,“ uvedl Šádek.
Vedení Sokola nejvíce trápí stav sokolovny. „Ale můžeme říci, že spousta věcí se renovovala. Máme nové topení, trojitá okna, jižní část fasády je nová,“ řekl Karel Pilař, jednatel Sokola. „Letos jsme od města dostali dotace na tělocvičnou činnost. Dokonce jsme měli dostat dotace i na fasádu, ale dotace byla vázána i z ministerstva kultury a Sokol měl přispět čtyřiceti procenty. Tolik nemáme,“ řekla Marta Skalická, starostka Sokola. Město jednotu podporuje i splátkami na energie. „Tyto peníze k nám jdou ze sportovní komise,“ uvedl Pilař.
Podle jeho slov je dobře, že město mezi sportovní oddíly rozdělí na příští rok více peněz. „Máme žádost o příspěvek z fondu památkové péče ve výši půl milionu na další opravy části fasády. Lepší je dělat práce po částech,“ dodal Pilař, kterému se nelíbí ani časově ohraničované dotace.
Speciální dotace od města zatím Sokol nedostane. „Myslel jsem si, že se přihlásí do integrovaného plánu rozvoje města a uděláme fasádu, ale nepřihlásili se,“ řekl Petr Tulpa. Podle jeho slov je Sokol organizace jako každá jiná. „Stojí v pozici kterékoli neziskové organizace,“ dodal Tulpa.