Dobrovolní hasiči z Podmoklic připravili na Městském stadionu v Semilech další kolo Podkozákovské ligy v požárním útoku. Kvalitní povrch a slunečné počasí přilákalo 15 družstev žen a 35 kolektivů mužů. Soutěžilo se ve dvou pokusech, přičemž do celkového hodnocení se počítal lepší dosažený čas.

Kombinace dobrého povrchu, hezkého počasí a dvou pokusů znamenala totální „výsledkový masakr“. Tolik opravdu špičkových útoků v obou kategoriích se jen tak nevidí.

Domácím ženám nestačilo ani 18 vteřin

Kategorie žen měla tentokrát velmi solidní úroveň. Na stupně vítězů bylo zapotřebí pokořit hranici 18 vteřin a i další časy v bodované desítce byly dobré. Vždyť například domácí ženy z SDH Podmoklice předvedly kvalitní útok za 18,18, což ale stačilo jen na čtvrté místo a přitom zaostaly za vítěznou Vitiněvsí o pouhou vteřinu.

Asi jako jediné naopak odtud odjížděly smutné ženy z Hutě. Při jejich útoku došlo k proražení bloku motoru, stroj chytl plamenem, a došlo tak k ohromnému poškození celé stříkačky.

Kategorie mužů byla již tradičně bojem o setiny a vzhledem k možnosti dvou pokusů si spousta družstev dovolila jít na hranici rizika. Podle toho vypadaly i dosažené časy. Pět čtrnáctek, čtyři patnáctky a jedenáct šestnáctek nemá v letošním ročníku PKL zatím konkurenci. Vždyť na poslední bodované patnácté místo potřebovala Mříčná dosáhnout času 16,42 vteřiny….

Ve vzájemném duelu rozhodly Jinolice

Ozdobou soutěže byly vzájemné rozběhy Jinolic a Libuně. Při obou pokusech předvedly obě družstva čtrnáctkové pokusy, přičemž úspěšnější byly tentokrát Jinolice a časem 14,07 zvítězily.

Divácky zajímavá je i neoficiální soutěž o nejrychlejší sestřik jednotlivých terčů. V Podmoklicích se tento triumf povedl ženám z Vitiněvsi, které při prvním pokusu dosáhly na pravém terči neuvěřitelných 16,40 a mužům Jinolic, kteří při druhém pokusu dokázali zastavit časomíru na pravém terči na neskutečných 13,60 vteřiny.

Celá soutěž byla připravena opravdu pečlivě a kvalitně, bylo vidět, že si to hlavní časoměřič celého seriálu Roman Mráz doma opravdu pohlídal.

Podkozákovská liga pokračuje již tuto sobotu soutěží na Nouzově, kde mají pořadatelé navíc připravený i bohatý doprovodný program, včetně například hasičské pohádky, tanečního vystoupení a populárního závodu „Nouzovský vrchař“.

Výsledky:

Ženy: 1. Vitiněves 17,18, 2. Bratříkov 17,65, 3. Benešov 17,78, 4. Podmoklice 18,18, 5. Libuň 18,82.
Muži: 1. Jinolice 14,07, 2. Libuň 14,27, 3. Kosmonosy 14,35, 4. Podůlší B 14,81, 5. Podůlší A 14,96.

Autor Karel Čermák