Jak se do České Miss přihlašuje?

Poslala jsem do soutěže přihlášku a dvě fotky, na základě kterých jsem byla vybrána na základní casting. Castingu jsem se zúčastnila v Ostravě, protože mi nejvíce vyhovovalo datum, jsem poměrně časově zaneprázdněna, a postoupila jsem. Jednotlivá kola se skládala z představení, rozhovoru v angličtině a češtině, v plavkách. Semifinále se uskutečnilo dvanáctého prosince v Praze a vybrali dvanáct dívek.

Co studujete, jaké máte koníčky?

Studuji čtvrtým rokem psychologii na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Ráda cestuji, navštívila jsem Indii, Hong Kong, Japonsko, Thajsko, to jen z těch exotičtějších zemí. Poslouchám hudbu nejrůznějších žánrů, chodím na koncerty. Ještě před rokem jsem hrála v jablonecké kapele Wet Paint s nejlepšími kamarády z gymnázia Dr. Randy, které jsem osm let navštěvovala. Věnuji se tři roky modelingu a baví mě i psychologie, kterou studuji.

Co obnáší příprava na finále Miss?

Natáčení několika medailónků, které v přímém přenosu uvidíte. Před několika dny jsme se vrátili ze soustředění v Thajsku. Na Thajsko neustále vzpomínám, viděla jsem tam a zažila mnoho úžasných věcí. Ocenila jsem především teplo, které miluji, krásné pláže, moře. Nyní se připravujeme v hotelu Mariott na letišti Praha Ruzyně, kde se i na Terminálu Sever finále uskuteční. Nacvičujeme choreografie a celý finálový večer.

Víte, co můžete vítězstvím, ale i lepším umístěním získat?

Určitě doufám, že by mi dobré umístění v soutěži, ale i účast ve finále mohla přinést více pracovních příležitostí, měla bych určitě víc šancí se v Čechách prosadit. Také bych ale ráda pomáhala potřebným. Mám velmi blízko k malým dětem. Navštěvovala jsem rok dětský domov v Jablonci, docházím občas do speciální školy, mám za sebou i několik charitativních přehlídek. Myslím, že takhle by má pomoc mohla být výraznější.

Vycházíte s ostatními finalistkami?

No asi si dokážete představit dvanáct holek na hotelu. Ale myslím, že se snažíme spolu vycházet. Určitě není vše ideální, určitá nevraživost panuje, objevuje se závist i pomluvy a dívky jsou spíš rozdělené do několika skupinek. Já nejvíc kamarádím s Anetou Sychrovou. Znaly jsme se už před soutěží a plánovaly si, jak spolu pojedeme do Thajska a budeme spolu na pokoji. Jsou z nás výborné kamarádky a doufám, že to tak zůstane.

Čím chcete upoutat diváky?

Úsměvem, vystupováním, upřímností, přirozeností a bezprostředností. Porota vybírá šestku, pak hlasují diváci. Takže nejprve je důležité dostat se do superšestky, a pak už to záleží na divácích.

Vyměníte Jablonec za Paříž?

Natrvalo bych se asi přestěhovat nechtěla. Mám doma zázemí, rodinu, přátele, své blízké a jsem v podstatě spíš rodinný typ, mám ráda děti a rodina je pro mě vždy na prvním místě, takže stěhovat se například do Paříže natrvalo by asi nebylo nic pro mě. Ale třeba na měsíc, proč ne.