Ten byl se svým otcem ve čtvrtek odpoledne na pravidelné procházce. Na jedenapůlkilometrovém okruhu však šel velmi pomalu a zůstal daleko za svým otcem.

Ten se ztraceného syna nejprve snažil najít sám, ale nakonec přivolal pomoc policistů. Pátrání komplikovala skutečnost, že se jednalo o mentálně retardovaného muže.

„Vzhledem ke zdravotnímu stavu pohřešovaného, začínající zimě a nepřízni počasí, naši policisté požádali o pomoc členy horské služby a hasiče,“ řekla Deníku Ludmila Knopová, mluvčí PČR v Jablonci nad Nisou.

Pátrači důkladně prohledávali samotný Domov důchodců, ale i široké okolí. Nevynechali vlakové stanice, autobusové zastávky, restaurace, nemocnice. Součinnost pátračů a postupné získávání upřesňujících informací od občanů vedly ke zdárnému konci, který popisuje Knopová: „Pohřešovaný se vydal velkou oklikou na trasu Velké Hamry – Zásada a o půl sedmé večer byl objeven na zastávce v Loužnici. Ušel více než dvacet kilometrů, naštěstí však neutrpěl žádná zranění, a tak mohl být v pořádku předán otci.“